Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

BLOG: „7 kroków na szczyt wykwintnego gotowania”!

sims4-4

UWAGA! Jest to wpis z oficjalnego bloga na stronie www.TheSims.com, jego autorem jest główna administratorka zagranicznego Simowego serwisu SimsVIP – Alexis, specjalnie zaproszona do zaprezentowania swojego poradnika.

Hej, Simomaniacy!

Jeśli nie poznaliście świata gotowania w The Sims 4, pora nałożyć fartuszek i zabrać się za przyrządzanie ponad 70 przepisów dostępnych w grze! Zdobądź umiejętność gotowania, przygotowując jedzenie z użyciem kuchenki, lodówki, maszyny do pieczenia babeczek albo zewnętrznego grilla. Ewentualnie, Simowie mogą nauczyć się tej umiejętności, czytając podręczniki kulinarne. Rozwijając swoją umiejętność gotowania, Twoi Simowie będą także odblokowywali całkiem nowe przepisy i sztuczki kulinarne.

Cechy i aspiracje, jakie wybierasz dla swoich Simów, mają duże znaczenie podczas rozwoju umiejętności gotowania. Simowie, którzy dostali cechę „Smakosz”, odblokowują specjalny program kulinarny w telewizji, natomiast cecha „Geniusz” pomaga im utrzymać skupienie podczas gotowania. Ale zaraz! To nie wszystko.Aspiracja „Mistrz kuchni” odblokuje jeszcze więcej nagród. Ta aspiracja daje Twoim Simom bonusową cechę „Esencja smaku”, która poprawia jakość przygotowywanego przez nich jedzenia. Natomiast po spełnieniu tej aspiracji, Sim w nagrodę dostaje cechę „Mistrz świeżości”. Simowie z tą cechą przyrządzają potrawy o najwyższej jakości, które nigdy się nie psują.

Podejmij zatem karierę kulinarną, a Twoi Simowie będą mogli osiągnąć status kuchmistrzów. Aby pomóc Ci nieco w doskonaleniu umiejętności gotowania, podsuwamy kilka pomocnych wskazówek, które będą Cię prowadziły podczas Twoich kulinarnych przygód:

• Umiejętność ogrodnictwa zapewnia wiele korzyści dla umiejętności gotowania. Gdy używasz składników wysokiej jakości, nie tylko otrzymujesz wyśmienite potrawy, ale dodatkowo koszt jedzenia jest mniejszy.

• Wyzwól emocje! Simowie w pewnych stanach emocjonalnych mogą odblokować całkiem nowe przepisy. Masz ochotę na trochę głupich naleśników z żelkowymi misiami? Niech Sim stanie się „Rozbawiony”!

• Wszystkie przepisy na ciasta mogą zostać wykorzystane jako przepisy tortów na różne okazje. Pora na urodziny? Dodaj świeczki urodzinowe! Chcesz wziąć ślub ze swoją sympatią? Postaw weselną figurkę! W załączeniu specjalne interakcje.

• Chcesz zarobić kilka ekstra simoleonów, wykorzystując swoją właśnie poznaną umiejętność gotowania? Klikaj świeżo upieczone babeczki i sprzedawaj je do miejscowej piekarni.

• Osiągnij 5 poziom gotowania, aby odblokować umiejętność wykwintnego gotowania! Ta ścieżka umiejętności pozwala Simom przygotowywać fantazyjne posiłki, które z pewnością wszystkich zachwycą!

• Osiągnij 10 poziom umiejętności wykwintnego gotowania, aby odblokować przepis na „Ambrozję”. Jeden kęs tej cudownej potrawy i Twoje duchy powrócą do życia!

• Jeśli gotowanie w domu to dla Ciebie za małe wyzwanie, niech Twoi Simowie podejmą karierę kulinarną i odblokują specjalny przepis, nowe elementy do aplikacji Stwórz Sima oraz obiekt-nagrodę związany z gotowaniem!

Jak widzicie, umiejętność gotowania kryje w sobie wiele tajemnic. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o smakowitym świecie The Sims 4, koniecznie zajrzyjcie do Podręcznika Gotowania SimsVIP* oraz Podręcznika Ogrodnictwa SimsVIP*.Utrzymujcie z nami kontakt: śledźcie nas na Twitterze, polubcie na Facebooku i subskrybujcie nasz kanał na YouTube.

*Podręczniki są po angielsku.

◊ Napisz coś i daj znać innym co myślisz!