Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

BLOG: „Jak stworzyć film, używając The Sims 4”!

sims4-6

Z radością witamy Lucę, naszego dzisiejszego bloggera, który pokaże nam wszystkim, jak tworzyć filmy w The Sims 4. Twój głos, Luca!

The Sims 4 daje nam unikalną możliwość tworzenia historii opowiadających o niemal czymkolwiek, od losów całych pokoleń, przez romantyczne sytuacje, po przyjaźnie lub tragedie. Ale czy wiecie, że gra zapewnia graczom także możliwość nagrywania klipów filmowych prosto w grze, co jest pomocne w tworzeniu tych filmów? Oto, jak to się robi

◊ OPCJE GRY

Najpierw należy sprawdzić ustawienia „Opcje gry/Nagrywanie filmów”. Dla uzyskania najlepszej jakości opcja „Jakość zapisu” powinna mieć ustawienie „Wysoka” lub „Bez kompresji”. Pamiętaj, by odznaczyć pole „Dźwięki interfejsu”, dla uniknięcia nagrywania wszystkich odgłosów kliknięć i pauz.

◊ SKRÓTY KLAWISZOWE

Oto najważniejsze skróty klawiszowe do tworzenia filmów.

TRYB SWOBODNEJ KAMERY: Wciśnij klawisz tabulatora, by aktywować ten tryb. Klawisz tabulatora znajdziesz po lewej stronie klawiatury. Spowoduje to usunięcie interfejsu użytkownika i przełączenie kamery w znacznie bardziej elastyczny tryb, przydatny do wyboru ujęć i nagrywania scen.

Rozglądaj się za pomocą myszki.

Używaj klawiszy W, A, S i D (albo klawiszy ze strzałkami) do poruszania kamerą w świecie.

Przytrzymaj klawisz Ctrl wraz z którymś z powyższych klawiszy, aby zmienić nachylenie kamery (widok w górę lub w dół).

Używaj klawiszy Q i E, by przesuwać kamerę w górę i w dół.

Używaj klawiszy Z i X (albo pokrętła myszki), by przybliżać i oddalać widok.

Przybliżanie widoku w tym trybie zmienia Twoje pole widzenia (przybliżaj lub oddalaj widok, by uzyskać silniej lub słabiej uwypukloną perspektywę rybiego oka na świat).

TEMPO UPŁYWU CZASU: W trybie kamery nie możesz zmieniać tempa upływu czasu za pomocą interfejsu, więc trzeba będzie użyć poniższych skrótów klawiszowych:

0 – Pauza

1 – Tempo normalne

2 – Tempo średnie

3 – Tempo szybkie

NAGRYWANIE: Wciśnij klawisz V, aby rozpocząć i zatrzymać nagrywanie. Swoje klipy filmowe znajdziesz tutaj: Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\Nagrane filmy

UKRYJ EFEKTY NAD SIMAMI I PLUMBOB

Jeśli nie chcesz widzieć plumboba swojego Sima lub innych efektów nad jego głową, użyj tego kodu: „headlineeffects off”. Możesz włączyć te efekty z powrotem za pomocą tego samego kodu, wpisując „headlineeffects on”.

ZAPAMIĘTUJ SCENY

Możesz zapamiętać potrzebną scenę, wykonując poniższe czynności:

Wciśnij klawisz tabulatora, by włączyć tryb kamery (chociaż nie musisz być w tym trybie, by móc zapisywać pozycje kamery. Możesz to robić w dowolnej chwili.).

Wciśnij  CTRL + *cyfra od 5 do 9*, aby zapamiętać swoją scenę.

Wciśnij tę samą cyfrę, by przywrócić widok z zapisanej pozycji kamery.

Ewentualnie, możesz przytrzymać Shift + cyfra, by przeskoczyć do wcześniej zapisanej pozycji.

Przykład: Wciskam CTRL + 5 i scena zostaje zapamiętana. Potem wciskam cyfrę „5”, by powrócić do tej sceny. Mogę zrobić to samo, używając kombinacji CTRL + 6, CTRL + 7, itd.

◊ ZDJĘCIA

Stworzyłem moich Simowych „aktorów”, Danego i Lanę oraz umieściłem ich w Oazie Zdrój.

Teraz mogę zacząć tworzyć ich historię. Powiedzmy, że Dan wraca z pracy i oświadcza się Lanie, która, niestety, nie jest gotowa, by powiedzieć „tak”.

Oto kilka kroków, które wykonałem, by stworzyć tę scenę:

Umieszczam Dana na chodniku w pewnej odległości od domu.

Zatrzymuję grę.

Każę Danemu iść do domu.

Wciskam klawisz tabulatora, by włączyć tryb kamery i przesuwając widok za pomocą klawiszy Q/E oraz klawiszy ze strzałkami, przygotowuję ujęcie.

Wciskam „0”, aby wyłączyć pauzę i zaraz potem wciskam klawisz „V”, by uruchomić nagrywanie. Gdy ujęcie jest gotowe, wciskam klawisz „V”, by zatrzymać nagrywanie.

WAŻNA UWAGA:

Nie trzeba koniecznie filmować każdego kroku Sima idącego do domu, bo scena stanie się nudna.

Zawsze używaj kamery ustawionej na wysokości piersi/twarzy Sima. Nie rób ujęć z góry, chyba że jest to potrzebne.

A teraz przejdźmy do następnego kroku, w którym Dan wchodzi i oświadcza się Lanie.

Za każdym razem, gdy scena jest ukończona, zatrzymuję grę i ustawiam kamerę na widok z innej perspektywy, po czym nagrywam dalej od tego miejsca.

Oto sztuczka, która pozwoli tworzyć dynamiczne ujęcia: nagraj tę samą scenę dwa lub trzy razy pod różnymi kątami i na końcu połącz zdjęcia. Aby uzyskać wszystkie te różne ujęcia, trzeba będzie wykonać tę samą interakcję kilka razy.

Pamiętaj, by na końcu swojego filmu zamieścić napisy końcowe.

◊ ŁĄCZENIE KLIPÓW:

Ostatnim krokiem jest połączenie wszystkiego w całość. Jest wiele dostępnych narzędzi do edycji filmów, które mogą w tym pomóc. Próbuj różnych kombinacji klipów i kątów widzenia, by przekonać się, co sprawdzi się najlepiej dla Ciebie. Pamiętaj – najważniejsze jest, by dobrze się przy tym bawić!

Gdy ukończysz film, podziel się nim ze światem. Jednym ze świetnych sposobów doskonalenia się w sztuce filmowania jest publikowanie swoich dzieł, czytanie komentarzy i tworzenie kolejnych filmów.

Dziękujemy Luce za opowiedzenie nam o podstawach tworzenia filmów w The Sims 4. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co stworzycie.

◊ Jest 1 komentarz do wpisu - BLOG: „Jak stworzyć film, używając The Sims 4”!

  • MychQQQ  napisał(a):

    To teraz nic innego jak kręcić własne filmy…zaraz…przecież ja nie cierpię Machinimy xD xD xD

◊ Napisz coś i daj znać innym co myślisz!