Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Electronic Arts zamyka jedno ze studiów Maxis! Koniec z SimCity!

simcity-6

Jak grom z jasnego nieba, ale wszystko na to wskazuje – chociaż nie ma oficjalnej informacji i raczej się na nią nie zapowiada – że firma Electronic Arts postanowiła zamknąć jedno ze swoich studiów Maxis. Brzydko mówiąc, na ścięcie poszło studio w Emeryville, gdzie znajdowała się główna siedziba Maxis.

To właśnie studio Maxis jest głównym twórcą kochanej serii The Sims oraz SimCity. W jego budynkach powstały dwie pierwsze generacje Simów – gra The Sims i The Sims 2.

O zamknięciu studia poinformował główny producent gry SimCity – Guillaume Pierre, na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter.

Guillaume Pierre: To było zabawne 12 lat, ale przyszedł czas na wyłączenie świateł i umieszczenie klucza w drzwiach. #RIPMaxisEmeryville

Do przykrych informacji dołącza także Barrie Tingle.

Barrie Tingle: To był dobry czas. Maxis Emeryville został dziś zamknięty. :( #SimCity

Z wypowiedzi tego drugiego producenta możemy domyślić się, że przyczyną zamknięcia studia mogła okazać się gra SimCity. Niestety, ale jej najnowsza odsłona mimo mocnej kampanii reklamowej nie odniosła dużego sukcesu – wszystko przez początkowo wymuszone połączenie z internetem, co skutkowało długimi ogromnymi przeciążeniami serwerów, przez co tak na prawdę nie można było grać. Dodatkowo zbyt małe miasta spowodowały, że gracze odwrócili się od gry. Po dwóch latach SimCity po prostu wymarło.

Bardzo ważne jest, żebyście jednak pamiętali, że studio Maxis nie zostaje całkowicie zamknięte. Otwarta nadal jest ostatnia siedziba studio, która wraz ze Studiem The Sims pracuje nad grą The Sims 4 i dodatkami do niej. Tamto studio zajmowało się głównie grą SimCity, dlatego upadło.

Jak piszą pracownicy studia Maxis Emeryville, dostali oni propozycje pracy w innych studiach Maxis czy The Sims Studio. Dostali także pomoc przy poszukiwaniu nowej pracy.

◊ Jest 1 komentarz do wpisu - Electronic Arts zamyka jedno ze studiów Maxis! Koniec z SimCity!

  • Sebek  napisał(a):

    Zamiast zamknac studio EA Mobile to legende zamknac :(

◊ Napisz coś i daj znać innym co myślisz!